Yerden Isıtma ve Serinletme Termostatları

ısıtma ve soğutma termostatı

 

Danfoss, IconTM modeliyle döşemeden ısıtma pazarında oda termostatlarına yeni bir tasarım standardı getiriyor. Nötr beyaz renkli dokunmatik ekranı sayesinde bir lamba anahtarı görünümünde olan ve kullanılmadığında ekranı sönen ürün, böylece iç mekân piriz çerçeveleri ile uyumlu hale geliyor.

Danfoss IconTM 230 volt gücünde termostatlar serisinin sıva üstü ve sıva altı kuruluma uygun iki modeli mevcut. Sıva altı modelin boyutları 80x80x11mm olup tüm standart elektrik bağlantı kutularına uyum sağlıyor. Sıva üstü modelin boyutları 86x86x25 mm olup bir bağlantı kutusunun üzerine veya bağlantı kutusu yok ise doğrudan duvara monte edilebiliyor. Programlanabilir, ekranlı ve çevirmeli oluşuyla her tür çalışmaya uygun üç farklı modeliyle öne çıkan termostat, simgesel tasarımı ve kolay çalışmasıyla dikkat çekiyor.

 

Eksiksiz Kontrol

yerden soğutma kontrolü

Oda termostatları, ana kontrol cihazları, modüller ve aksesuarların aynı anda piyasaya çıkmasıyla birlikte Danfoss IconTM 230 volt, 24 volt veya kablosuz çalışan standart bir kontrol çözümü sunuyor.

 “24 volt ve kablosuz sistem, aynı Ana Kontrol Cihazı üzerinden 24 volt termal aktüatörleri kontrol eder. Opsiyonel modüllerle özellik ve fonksiyonları genişletilebilir; örneğin 24 voltluk sistemi kablosuz bir sisteme dönüştüren ‘radyo modülü’ gibi” .

Ana Kontrol Cihazına ek modül takıldığında, sistem otomatik soğutma kontrolü, ön tanımlı uygulama ayarları ve talebe dayanan besleme sıcaklığı gibi ilave özellikler sunuyor. Teknik özellikleri çoğaltan ek modülün yanında, 24 voltluk Ana Kontrol Cihazına Danfoss IconTM App ile mobil cihazlardan sisteme erişim sağlayan bir uygulama modülü takılabiliyor
 

 


Yerden Soğutma Modülü

yerden soğutma modülü

ICON serisi ana kontrolöre ek olarak takılabilen soğutma modülü ile yerden ısıtma sistem kontrolü yerden soğutma olarak ta yapılabilmektedir.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında faaliyet gösteren Danfoss; ileri teknolojili oda termostatları, ana kontrol cihazları ve hidronik döşemeden ısıtma ve aktüatörlü diğer çözümler için opsiyonel modüller ve aksesuarlardan oluşan Danfoss IconTM serisini piyasaya sürdü. IconTM serisi, 230 volt, 24 volt ve kablosuz döşemeden ısıtma ve soğutma çözümleri için eşsiz bir standart kontrol platformu sunuyor.

 

 

Yoğuşmadan Kaçının:

zemin sensörü  

 

ICON termostat için zemin sensörü.

Zemin sensörü sayesinde yoğuşma sıcaklığı set edilir.

 

   

 

Yerden soğutma sistemi, yerden ısıtma işleminin çok benzerdir, ancak ısı transferi işlemi tersine çevrilir. Yerden soğutma , yerden soğutulmuş su geçirerek sağlanır.

Isı pompası sistemleri yerden soğutma ile verimli olarak çalışır. Klima yerine yerden soğutma kullanıldığında  yüksek hava hızı oluşmaz. Konforlu soğutma etkisi de sağlanır.